Sidebar Menu

آلزایمر

آلزایمر یا به اصطلاح فراموشی به معنای از دست دادن حافظه کوتاه مدت است، این بیماری از فراموشی اسامی و آدرسها شروع می شود و تا جایی ادامه پیدا می کند که حتی بیمار آدرس منزل خود را گم می کند

بیشتر بدانید


آنوریسم مغزی

آنوریسم در لغت به معنای بیرون زدگی است و بیماری آنوریسم عبارت است از بیرون زدگی در دیواره یک سرخرگ که معمولا در اثر ضعف در دیواره رگ ایجاد می شود . این بیماری معمولا در سرخرگ بزرگی که از قلب به سمت پاها کشیده می شود و یا در سرخرگهای مغز ، پاها و یا دیواره قلب ایجاد می شود .

در موارد کم و نادر آنوریسم دچار پارگی گشته و می تواند بیمار را به کام مرگ بکشاند . از این رو لازم است که در رابطه با این بیماری و علائم آن اطلاعات کافی داشته باشید تا در صورت لزوم از این اطلاعات استفاده کنید

بیشتر بدانید


ام اس چیست

بیماری ام اس یا مالتیپل اسکروز یک بیماری طولانی مدت است که می تواند مغز، نخاع و اعصاب چشم شما را تحت تاثیر قرار دهد و این اتفاق و تاثیر باعث مشکلاتی در بینایی، تعادل، کنترل عضلات و دیگر عملکردهای بدن می شود.

این بیماری اگرچه به عنوان یک بیماری ترسناک در جامعه شناخته شده است و هر کس با شنیدن اسم آن دچار ترس می شود ولیکن باید گفت در موارد بسیاری بیماری ام اس به عنوان یک بیماری خاموش رفتار می کند و پیش رونده نیست و بیمار درواقع زندگی طبیعی خودش را خواهد داشت، ترس ناشی از اسم این بیماری به دلیل آن دسته از بیمارانی است که با نوع پیشرونده مواجه شده اند و در روند عادی زندگی دچار اختلال شده اند که البته پیشرفتهای خوب پزشکی که در زمینه ام اس اتفاق افتاده است باعث شده تا علائم بیماری به خوبی کنترل شوند.

ادامه مطلب را از لینک زیر مطالعه کنید

بیشتر بدانید


نام بیماری را وارد کنید:


Page 1 of 5